Hodnocení a reference z kurzu Řízení služeb ICT s využitím nejlepších zkušeností a praktik dle ITIL®

Velice nás potěšilo hodnocení kurzu "ITIL prakticky" od našich kolegů ze společnosti O2 IT Services s.r.o., kteří pracují v rolích řešitelů druhé a třetí úrovně podpory uživatelů. Vybíráme tedy tři konkrétní pochvalné emaily od účastníků tohoto oblíbeného kurzu.

Na otázku: Dává vám smysl dělat svoji práci trochu víc ve shodě s ITILem?, uvádíme následující odpovědi.

A.D.

Když jsem byl pozván na školení ITIL považoval jsem to za ztracený čas. Nyní říkám, že jsem se velice mýlil.
Absolvované školení hodnotím velice pozitivně a pomohlo mi prohloubit své znalosti kolem řízení služeb. Podklady pro školení jsou velice precizně propracované tak, abych se mohl kdykoliv vrátit k jednotlivým slajdům a v případě váhání mne dokáže tento školící materiál opět hodit do obrazu i bez dalšího výkladu. Rovněž podání lektorů hodnotím za velice zajímavé a to díky široké škále příkladů, které mi pomohly otevřít oči a vidět řízení služeb a důvody proč se mají řídit z pohledu řešitele tedy mé pozice.
Domnívám se, že tímto školením by měli projít všichni, kdo pracují na podpoře uživatelů, nejen vybraní jedinci. Opravdu to má smysl a z větší části to všem dá lepší pohled jak s entity pracovat a jak je správně zařadit či řešit. Zaujalo mne to natolik, že vážně zvažuji účastnit se i školení pro CobiT (pokud je nějaké pro nás plánováno) kde bych se rád dozvěděl jaký náhled na ITSM má non-IT veřejnost a domnívám se, že vidět řízení služeb z více pohledů mi pomůže lépe pochopit, jak by IT mělo celkově být řešené. Poptával jsem se kluků, kteří na školení byli a většina se mnou kolem CobiT měla stejný názor.
Na otázku“ Jak se vám to líbilo?“ tedy odpovídám „jsem nadšený a předčilo mé očekávání“

R.J.

Školení pro mě bylo ve všech směrech velkým přínosem (a všichni lektoři dobře věděli o čem mluví a skvěle podali výklad, včetně příkladů z praxe). Ukázalo mi také, že můj pohled na IM je „správný“ a má nějaký smysl.
Z pohledu Incident Managera budu mít nějaké dotazy k tomu, v jakém stavu tu momentálně Incident Management je a jak je vše zadokumentováno. Z mého pohledu má určitě smysl dělat naší práci v souladu s ITIL a vidím opravdu spoustu možností, jak se můžeme zlepšit a celé to „posunout“ (kvalitativně) dále. Bude to obnášet spoustu práce, která ale může být relativně brzy vidět. Připravuji si podklady pro Incident Management (školení mi dalo velmi pěkný návod jak to vše zpracovat, na co se zaměřit atp.), nad kterými bych se s tebou poté rád sešel a představil ti je.
Jiří Skála nám také krátce prezentoval normu ISO 20000 a COBIT, které mi ukázaly další pohledy na IT management. Jirka také říkal, že bude pořádat i další semináře COBIT. Rád bych na toto školení šel také (prosím mějte to na paměti, já se ještě budu připomínat).
Můj závěr je tedy: Školení bylo perfektní (doufám, že nejsem sám, kdo to takto vnímá) a smysluplné. Rád bych se zúčastnil školení COBIT a ISO 20000. ITIL nám dle mého názoru dokáže pomoci (ale je to jen o nás, o lidech).
P.S. minimálně mi to dalo silnou motivaci pokračovat v tom, co tu děláme a že to má smysl.
Díky!

P.G.

Trochu vic? Ja by som to robil presne podla ITILu.. Akurat, ze su situacie, kedy to proste nejde, hlavne v tak velkej firme. Niekedy je proste vzhladom na zakaznikove potreby efektivnejsie pravidla „obist“... Hlavne, ak to je pre zakaznik prinos a bude spokojny. Dodrzovat ITIL do puntiku, by prospelo na odburanie stresu v nasej praci. Niekedy je proste neudrzatelny pracovny proces pokial riesit problem/realizujes zriadenie zakaznika a do toho ti vola tisic ludi a kazdy nieco potrebuje a najlepsie vcera ... Pokial by vsetko malo fungovat podla ITILu – SLA na relizaciu a nie zriadovacky v hodine 12 este zo spatnym zadanim od obchodnikov/architektov, bola by to radost pracovat ;-)

Děkujeme všem účastníkům za pochvalné emaily, a nás konzultanty (lektory) těší, že je práce smysluplnná. Přejeme všem hodně pracovních úspěchů.